Wyzwanie
„GAZ” kluczowym dostawcą infrastruktury do wprowadzania wodoru.
Dzięki doświadczonemu zespołowi i szerokiemu zakresowi kompetencji, nasza spółka z odwagą podejmuje się realizacji nawet najbardziej wymagających projektów – takich jak gazociąg gotowy na przyszłość.
Łączymy wiedzę, doświadczenie i wszechstronność – dlatego nie boimy się innowacji i odważnych inwestycji.

Każdy z projektów został poddany kompleksowej ocenie przez Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie, obejmującej certyfikację gazociągów, analizę dokumentacji projektowej oraz analizę i ocenę technologii budowy.
26.03.2024 r.
Pierwsze Świadectwo Oceny Technicznej dla gazociągu PE DN 400 średniego ciśnienia MOP 0,5 MPa relacji Jelenia Góra ul. Lubańska – Piechowice ul. Piastowska, zrealizowanego przez „GAZ” na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa w ramach projektu „Ocena nowobudowanych gazociągów” do transportu gazów domieszkowych, był pierwszym tego typu gazociągiem wybudowanym w Polsce.
W styczniu 2025 r. w ramach II etapu inwestycji otrzymaliśmy certyfikat wodorowy dotyczący węzłów włączeniowych do istniejącego już gazociągu relacji Jelenia Góra ul. Lubańska – Piechowice ul. Piastowska.

26.04.2024 r.
Trzecie Świadectwo Oceny Technicznej dla gazociągu relacji Biernatki – Legnica etap II umożliwiający transport mieszaniny gazu ziemnego i wodoru do 20%, który mógł powstać tylko dzięki innowacyjnemu podejściu – od projektu, przez materiały i technologię, po jakość i know-how.
W ramach tego projektu Spółka „GAZ” wybudowała gazociąg stalowy podwyższonego średniego ciśnienia DN 300 relacji Biernatki – Legnica (na odcinku od przekroczenia rzeki Kaczawa do stacji SRP Legnica za Hutą) o długości ponad 3 km.

09.12.2024 r.
Czwarte Świadectwo Oceny Technicznej dla „GAZ”, wydane przez Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy dotyczy gazociągu PE DN 400 wraz z przyłączem PE DN 225 średniego ciśnienia MOP 0,5 MPa w miejscowości Strzelin, który może być wykorzystany do dystrybucji mieszaniny gazu ziemnego i wodoru do 20%.
To już kolejna tego typu inwestycja zrealizowana w całości przez „GAZ”, która potwierdziła, że dzięki zebranemu doświadczeniu jesteśmy gotowi by uczestniczyć w transformacji energetycznej Polski.

23.04.2025 r.
Piąty certyfikat wodorowy dla „GAZ” wydany przez Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy dotyczący sieci gazowej PE dn315/160/125/90/63 średniego ciśnienia MOP 0,5 MPa relacji Stanowice-Iwiny (na odcinkach Pz0 ÷ Pz49’ i Pz89’ ÷ Pz140c) potwierdza możliwość dystrybucji mieszaniny gazu ziemnego i wodoru do 20%.
Innowacyjne podejście to klucz do sukcesu!
Kompetencje naszego zespołu oraz wieloobszarowa działalność spółki to fundamenty, które pozwalają nam realizować projekty nowej generacji.

Galeria
Zapoznaj się z naszymi Certyfikatami wodorowymi!