
Wodór
Jesteśmy niezawodnym partnerem
na rynku usług gazowniczych
Sprawdź
Wodór jako element przyszłości gazownictwa
„GAZ” kluczowym dostawcą infrastruktury do wprowadzania wodoru
Podążając za transformacją energetyczną, determinowaną przez krajowe i unijne regulacje oraz potrzeby Właściciela w tym zakresie, Spółka „GAZ” byla pierwszą w Polsce, która wybudowała gazociąg do dystrybucji mieszaniny gazu ziemnego i wodoru.
W związku z brakiem norm i specyfikacji technicznych na forum unijnym oraz krajowym, na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa, w ramach innowacyjnego projektu „Ocena nowobudowanych gazociągów” opracowaliśmy dokumentację projektową, technologię wykonania wraz z całą dokumentacją techniczną i wybudowaliśmy dedykowane gazociągi do transportu gazów domieszkowych.
Zaprojektuj
Przygotujemy pełną dokumentację projektową w ramach wskazanego zakresu rzeczowego wraz z formalno-prawną obsługą procesu projektowego.
Buduj
Zrealizujemy proces budowy na podstawie otrzymanego projektu wykorzystując doświadczenie, wiedzę i odpowiednie do potrzeb rozwiązania techniczne.
Zaprojektuj + Buduj
Realizacja zadania inwestycyjnego od projektu do przekazania obiektu infrastruktury gazowej w pełnej gotowości do działania – jest po Naszej stronie.
Certyfikacja wodorowa
„Ocena nowobudowanych gazociągów”
Na podstawie przeprowadzonych badań, testów oraz oceny wykonanych prac, Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy wydał Świadectwa Oceny Technicznej, potwierdzając możliwość przesyłania nowowybudowanymi gazociągami mieszaniny gazu ziemnego oraz wodoru.
Dotychczas otrzymaliśmy już cztery Świadectwa Oceny Technicznej wydane przez Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy, które potwierdzają możliwość wykorzystania wybudowanych gazociągów do dystrybucji mieszaniny gazu ziemnego i wodoru do 20%.
Wśród kluczowych realizacji znajdują się:
- Gazociąg średniego ciśnienia PE DN 400 relazji Jelenia Góra – Piechowice
- Gazociąg stalowy podwyższonego średniego ciśnienia DN 300 relacji Legnica – Biernatki
- Gazociąg średniego ciśnienia PE DN 400 w miejscowości Strzelin

Tranformacja energetyczna
„GAZ” patrząc w przyszłość, stale rozwija i poszerza swoje kompetenecje oraz możliwości
Gazociąg średniego ciśnienia o długości ok. 7 kilometrów relacji Jelenia Góra – Piechowice, o wartości ponad 11 mln złotych to była pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, która jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące wyzwania dotyczące zrównoważonej energetyki. Wierzymy, że zakończony projekt to świetny początek transformacji energetycznej w kierunku zapewnienia zdolności transportu sieciami gazowymi mieszanin zawierających gazy zdekarbonizowane – powiedział Karol Papiernik, Prezes Zarządu „GAZ”
Nowe Technologie Gazowe związane z gazami odnawialnymi – wodór
- Rozwój produkcji wodoru
- Strategia wodorowa
- Dekarbonizacja gospodarki

Nasze certyfikaty
01
Zintegrowany System Zarządzania
W środowisku Zintegrowanego Systemu Zarządzania zarządzamy jakością, działaniami środowiskowymi oraz bezpieczeństwem i higieną pracy.
Sprawdź02
Spawalniczy System Jakości
Procesy spawalnicze nadzorowane są zgodnie z wymaganiami normy ISO 3834-2.
Sprawdź03
Decyzje UDT
Urząd Dozoru Technicznego wydał dla „GAZ” Sp. z o.o. decyzje uprawniające do wytwarzania, naprawy i modernizacji urządzeń technicznych.
SprawdźNasze realizacje
„GAZ” w liczbach
przyłączy
Wybudowane w 2023 r. przyłącza łącznie mają długość ponad 39 km
województw
Stale rozszerzamy zakres terytorialny, realizujemy projekty na terenie 11 województw
km gazociągów
Łączna długość gazociągów wybudowanych w 2023 r.
stacji regazyfikacji LNG
Do tej pory zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy stacje regazyfikacji LNG na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i podlaskiego